ד"ר יגאל קריב,  MD, RCHom  הומאופת קלאסי מוסמך     Dr. Igal Kariv,   MD, RCHom,  certified classical homeopath 
Hebrew  |  Russian  |  

 
מאמרים של ד"ר קריב
 
 
ד"ר יגאל קריב 
תאריך ושעה
 

אסתמה (אסטמה)        

אסתמה היא מחלה אלרגית או אלרגית-זיהומית המתבטאת בהתקפים מחזוריים של קוצר נשימה עם הפרעות בנשיפה. נשיפה תקינה מתרחשת באופן פסיבי ללא השתתפות שרירים. התקף אסתמה גורם להתכווצותהסימפונות. בנוסף מתפתח גודש ריריות ונוצרת ליחה צמיגה בסימפונות המכווצות. כתוצאה מכך, האוויר הנכנס לריאות בזמן השאיפה, אינו יכול לצאת החוצה בזמן הנשיפה במלואו בחופשיות הנדרשת.
 
 
לחולים אסטמטיים ישנם סימנים חיצוניים אופייניים: בית החזה מנופח, הנשיפה ארוכה מהרגיל ומתבצעת במאמץ רב תוך שימוש בולט בשרירי עזר. התקפי אסטמה מלווים בתחושת חנק הנובעת מריכוז גבוה של פחמן דו-חמצני (CO2) בדם. לעומת זאת,ריכוז החמצן (O2) בדם נשאר נורמאלי, ולכן מתן חמצן הוא מיותר וחסר טעם.
 
הסיבות לאסתמה:
 
1.      אלרגיה לאבק בית – חולים אלה מרגישים טוב יותר בחוץ מאשר בבית.
2.      אלרגיה לאבקת צמחים -  מרגישים טוב יותר בבית מאשר בחוץ.
3.      אלרגיה למזון – מתאפיינת יותר בתופעות על העור מאשר בנשימה.
4.      Atopic dermatitis המטופל "בהצלחה" על ידי משחות הורמונאליות.
5.      מחלות ויראליות שמתפתחות לברונכיטיס המלווה בצפצופים ושיעולים ספסטיים.
 
 
הרקע למחלה: תורשתיות, נטייה גנטית למחלות אלרגיות. בדרך כלל יש מקרים נוספים של אסתמה או atopic dermatitis בין קרובי משפחה.
 
הטיפול באסתמה המוצע על ידי הרפואה הקונבנציונלית:
 
1.      אינהלציה המכילה חומרים המרחיבים את הסימפונות (Bricalin, Ventolin) ומפסיקה את ההתקף... עד ההתקף הבא. תופעות לוואי: דופק מואץ (ולעתים אינו סדיר), עליה משמעותית בצריכת חמצן לשריר הלב. אצל מטופלים מבוגרים האינהלציה עלולה לגרום להפרעות בפעולת הלב.במקרים אלה החולה יצטרך לקבל חמצן, אולם זה לא בגלל האסתמה, אלא בגלל בעיות הלב.
2.      Theophyllin עם יעילות שווה לזו של קבוצת התרופות הקודמת, וללא תופעות לוואי האופייניות לה. אולם הטיפול בהתקף דורש עירוי תוך ורידי, בדיקות דם תכופות לבקרת רמת התרופה בדם ועדכון המינון לפי התוצאות. 
3.      הורמונים סטרואידים  (באינהלציה, דרך הפה ותוך ורידית)–  אלה משפיעים כל עוד משתמשים בהם. תופעות לוואי רבות מתפתחות בהדרגתיות. טיפול תוך ורידי חד פעמי להפסקת התקף הוא הפחות גרוע מהשאר. אינהלציה גורמת תכופות לירידה בחסינות המקומית של הסימפונות ולהופעת פטריות בתוכן. טיפול הורמונאלי קבוע דרך הפה – אינו מומלץ: הוא גורם להנצחת המחלה. בנוסף עלולות להתפתח תופעות לוואי כלל-גופניות, כגון השמנת יתר, ירידת צפיפות העצם, וכן סוכרת ו"תענוגות חיים" אחרות.
4.      תרופות לטיפול מונע כמו Singulair, Profiten, Lomudal הן יעילות ונטולות תופעות לוואי רציניות, אך שוב – הן משפיעות כל עוד נוטלים אותן, כלומר הן אינן מרפאות. השפעתן חולפת לאחר הפסקת הטיפול.
 
הטיפול ההומיאופתי באסתמה מבוסס על גישה הוליסטית, תוך מתן דגש על אינדיבידואליזציה של כל מקרה ומקרה וחיפוש אחר רמדי (תכשיר הומיאופתי = Remedy) אינדיבידואלי, אשר יווסת את אי-האיזון ב"ציר" נפש – מערכת עצבים – מערכת אנדוקרינית – מערכת חיסונית ויביא לריפוי אמיתי ומלא ללא צורך בנטילת תרופות קבועות. בהצלחה!


 


כתובת המרפאה של ד"ר יגאל קריב:
 
  גליל המערבי, מעלות, רח' ז'בוטינסקי, מרכז הישן, מרפאת "לב העיר".
 
קבלת מטופלים לפי תאום מראש בלבד
בני משפחה נוספים הפונים לטיפול מקבלים הנחה
לתאום פגישה התקשרו  054-7796841  
או שלחו הודעה בדוא"ל: 
שלח e-mail
 
 

 

  ד"ר יגאל קריב הומאופת קלאסי מוסמך   Dr. Igal Kariv   MD, RCHom  
מומחה לתינוקות, ילדים ומשפחה 
  [לראש העמוד] 
    
לייבסיטי - בניית אתרים