ד"ר יגאל קריב,  MD, RCHom  הומאופת קלאסי מוסמך     Dr. Igal Kariv,   MD, RCHom,  certified classical homeopath 
Hebrew  |  Russian  |  

 
מאמרים של ד"ר קריב
 
 
ד"ר יגאל קריב 
תאריך ושעה
 

טיפול הומאופתי        

"הומאופתיה איננה אפשרית ללא האינדיווידואליזציה הקפדנית" 
(סמואל האנמן,   אורגגון של אמנות הרפואה, מהדורה 6)

עיקרון ההומאופתיה דומה בדומה ירפא ( similia similibus curentur ) – היה ידוע כבר להיפוקרטס בימי יוון העתיקה. עיקרון זה נבחן מחדש ופותח לשיטה רחבה לפני למעלה מ-200 שנה על ידי סמואל האנמן  ( Samuel Hahnemann ), רופא גרמני כריזמטי, רוקח והוגה דעות (1755-1843). העיקרון "דומה בדומה ירפא" מתבטא בכך שהתרופה המרפאה את המחלה תגרום בהתחלה להופעת הסימפטומים הדומים לאלה של המחלה עצמה.
ברשותה של ההומאופתיה המודרנית מאות תכשירים, כמו כן היא נעזרת בתוכנות מחשב להתאמה אינדיבידואלית של התכשיר למטופל. ההומאופתיה זכתה לשיא הערכה בבריטניה, בה משפחת המלוכה פונה לשירותים של רופאים הומאופתים ומעניקה חסות למרפאות ולבתי חולים הומיאופתיים.    

 
ההומאופתיה עוסקת בריפוי האדם ולא המחלה. הניסיון מלמד שאותה מחלה עלולה להופיע בדרכים שונות אצל אנשים שונים. מה שמועיל לאדם אחד, עלול להזיק לאחר – הרי כל אחד מאיתנו הוא עולם מורכב, ייחודי, חד פעמי. ההומאופתיה אינה מסתפקת בדיכוי הסימפטומים של המחלה, כפי קורה תכופות בטיפול תרופתי רגיל. משימתה היא לרפא את האדם במלוא תכונותיו ובעיותיו. 
זאת ועוד: הטיפול התרופתי הרגיל גורם לא פעם לתופעות לוואי וסיבוכים. קורה ותרופות נגד מחלה מסוימת מזיקות לבעיות בריאות אחרות. ומה ניתן לעשות, אם ניסינו כבר את מרבית התרופות ואף אחת מהן לא עזרה? במקרים כאלה ממליצים רופאי המשפחה לפנות לרפואה אלטרנטיבית, דוגמת ההומאופתיה.
 
התרופה ההומאופתית מותאמת למטופל באופן אישי. היא גורמת תחילה לשיפור ההרגשה הכללית, לנסיגת הדכדוך והעצבנות, ובהמשך לנסיגה הדרגתית של המחלה. התכשירים ההומיאופתיים – טיפות או כדוריות – כוללים מינון מזערי של חומרים טבעיים, כגון עשבים או מינרלים. תכשירים אלה מעוררים ומזרזים את מנגנוני ההגנה של האדם ומפעילים בגוף כוחות ריפוי עצמי. התרופה ההומאופתית אינה גורמת לתופעות לוואי. תגובה קלה בתחילת התהליך היא תופעה חיובית אשר חולפת במהרה. תגובה זו מעידה על ההתאמה הנכונה של התרופה למטופל.
 
הרופא ההומאופת רואה במחלה את ייסורי הגוף כולו. לכן חשוב לו לאסוף מידע מקיף על ההרגלים והמאווים של המטופל. הרופא ההומאופת מושיט את עזרתו ומצפה מהמטופל לשיתוף הפעולה, לשינוי היחס כלפי מחלתו, ואם אפשר, גם לאחריות כלפי מצב בריאותו. ההתאמה הנכונה של התרופה ההומיאופתית גורמת לנורמליזציה של מכלול מערכות הגוף, לשיקום המאזן האנרגטי, לשיפור המערכת החיסונית ומערכת העצבים, וליציבות נפשית.
 
תרומת ההומיאופתיה תהיה רבה ומהירה ככל שמשך המחלה יהיה קצר, וככל שתהיה קטנה כמות התרופות הכימיות אותן נטל המטופל בטרם פנייתו להומאופת. נשים בהריון, נשים מיניקות, תינוקות ואנשים אלרגיים נעזרים בהומאופתיה בתור שיטת ריפוי המועילה והבטוחה ביותר. בנוסף, עלות התרופות ההומאופתיות אינה גבוהה באופן יחסי, כך שהטיפול בכללותו עשוי להיות כדאי גם מהבחינה הכלכלית. ההומאופתיה מספקת מענה לכל צורה של חולי, היות וטיפולה אינו מתרכז במחלה ספציפית, אלא בשיקום כושר ההחלמה של האדם. 

 


כתובת המרפאה של ד"ר יגאל קריב:
 
  גליל המערבי, מעלות, רח' ז'בוטינסקי, מרכז הישן, מרפאת "לב העיר".
 
קבלת מטופלים לפי תאום מראש בלבד
בני משפחה נוספים הפונים לטיפול מקבלים הנחה
לתאום פגישה התקשרו  054-7796841
או שלחו הודעה בדוא"ל: 
שלח e-mail

 
  ד"ר יגאל קריב הומאופת קלאסי מוסמך   Dr. Igal Kariv   MD, RCHom  
מומחה לתינוקות, ילדים ומשפחה 
  [לראש העמוד] 
    
לייבסיטי - בניית אתרים